i1

TÁBOR 2022

TERMÍN: 7. - 14. SRPNA 2022

MÍSTO: RÁJ LETOHRAD

 

SEZNAM DOPORUČENÝCH VĚCÍ A POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI

 

PRÁZDNINY JSOU V PLNÉM PROUDU, a tak raději s předstihem připomínáme, co budete potřebovat na celotáborovou hru!

Aktuální info sledujte na FB a na našem webu!

harry-potter

PTÁČATA, KOŤATA A OKOLNÍ PŘÍPRAVKY

- bílé bavlněné triko s krátkým rukávem (na pomalování)

- plášť

- klobouk

- kouzelnickou hůlku

- plyšové zvíře

 

CARMINA

Ahojda Carminky a Carmiňáci!

Náš týden v Bradavicích se nezadržitelně blíží. My se těšíme a věříme, že vy také! Abyste měli kufry kompletní a aby si o vás místní nemysleli, že jste prachobyčejní mudlové, přibalte si s sebou dlouhý černý hábit a kouzelnickou hůlku.

Upřesnění: Hábit dlouhý (alespoň pod kolena), kapuce dle libosti může, ale nemusí být, barva hábitu černočerná!! Kouzelnická hůlka - fanoušci Harryho jsou už možná vlastníky "origoš" hůlky, ale postačí její levnější varianta (dají se sehnat do 100,- Kč), případně si můžete hůlku vyrobit ze dřeva, kartonu, fantazii se meze nekladou.

T.E.K.

 

 

 

 

 

Vítáme Vás na webových stránkách Rychnovského dětského sboru

Rychnovský dětský sbor není zájmový kroužek, ale systém, který poskytuje dětem hudební vzdělání. Některé profesně ovlivnil (úspěšné přijímací zkoušky na VŠ, konzervatoře, PF), jiným pomohl třeba jen k tomu, že si kdekoliv a kdykoliv budou moci s radostí a z plných plic zazpívat a nemusí se při tom červenat. Je to dobrá příležitost pro každého, kdo chce svůj volný čas trávit užitečným a krásným způsobem.

RDS je dobře organizovaným sborovým studiem se  sedmi samostatnými sbory pokrývající věkové rozpětí dětí od čtyř do osmnácti let. Je domovem dvou set padesáti zpěváků. Děti mohou začít zpívat již od čtyř let v mateřských školách a potom postupují do vyšších oddělení. Vyvrcholením sborové práce dítěte je členství v hlavním sboru Carmina. RDS nabízí kromě výchovy vokální také základy intonace, rytmu a elementární hudební nauky spojené s hrou  na klávesové nástroje (keyboard). Pro tento účel slouží speciálně vybavená učebna  a učebnice, kterou pro své děti napsal kolektiv sbormistrů RDS (tento systém přejímají i další ZUŠ v České republice).

RDS byl založen v září 1992. Od té doby uskutečnil více než 1 000 koncertů, zpíval v mnoha českých i zahraničních městech, účastnil se prestižních soutěží. Pravidelně pořádá víkendová soustředění, letní tábory, plesy a další aktivity spojené se sborovým zpíváním. Pomáhá i rozvoji sborového zpěvu ve svém regionu - byl pořadatelem mezinárodní soutěže Chorus camera a v letech 2002, 2003, 2009 a 2010 organizoval Celostátní přehlídku dětských školních sborů. Sbor spolupracuje s předními českými skladateli a hudebními tělesy. RDS zpíval v Polsku, Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Ukrajině, Slovensku, Holandsku,  Německu, Dánsku, Švédsku, Finsku, Rusku, Francii, Španělsku, v USA, v zemích Balkánu (Srbsko, Bulharsko, Řecko, Makedonie, Turecko) a v létě 2014 v Anglii, Irsku a Walesu.

Ocenění sboru: 2x zlaté pásmo v celostátní soutěži (1995, 1996); 2. místo na mezinárodní soutěži v Lecco (Itálie – 1997); dvě zlaté medaile na mezinárodní soutěži v Tampere (Finsko – 1999); stříbro v Tolose (Španělsko – 2000); 1. místo v kategorii dětských sborů, účast na Grand Prix a Zvláštní cena poroty za nejlepší provedení makedonské skladby v Ohridu (Makedonie – 2011). Čtvrté místo v Tolose (Španělsko – 2013) a druhé místo v kategorii folklór v Llangollenu (Wales – 2014).

Sbor umělecky řídí sbormistr Mgr. Karel Štrégl. Dalšími sbormistry jsou Mgr. Lucie Martinů, Mgr. Kamila Hájková, Mgr. Kateřina Synková, Mgr. Kateřina Čižinská, Mgr. Soňa Förstlová. Klavíristy sboru jsou Filip Kolář a Mgr. Pavla Šmídová, manažerkou sboru Mgr. Eva Štréglová.

 


SLEDUJTE NAŠE PRAVIDELNÉ AKCE V KALENDÁŘI.

 

 

 

 

 

Webové stránky jsou určeny pro projekt Hudba nezná hranice, č.CZ.04.4.85/2.2.02.1/0828.
„Tento projekt byl spolufinancován ze zdrojů EU v rámci Iniciativy INTERREG IIIA prostřednictvím euroregionu Glacensis.“

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina