i1
aktuality

„ON A FOLK TONE“ – CARMINA OPĚT V ZAHRANIČÍ

     

     Současná epidemiologická situace již několik měsíců nepřeje tradičním zahraničním zájezdům Rychnovského dětského sboru Carmina. O to víc jsme rádi, že se konečně podařilo zrealizovat česko-polsko-estonský projekt, který měl proběhnout již na jaře roku 2020. Projekt pod finanční záštitou Erasmu+ se uskutečnil v polském městě Bystrzyca Kłodzka ve dnech 14. – 23. října 2021. Projektu se zúčastnilo celkem padesát účastníků (43 dětí a 7 pedagogů) a jeho hlavní myšlenkou bylo sdílení lidové muziky a kultury svého národa s dalšími účastníky projektu.

     V projektu byly zapojeny tři hudební tělesa ze třech hudebních škol: „naše“ Carmina (Rychnovský dětský sbor, ZUŠ Rychnov nad Kněžnou), pěvecký sbor Con Grazia (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Bystrzycy Kłodzkiej) a lidový soubor z estonské hudební školy v Saku (Saku Muusikakool).

    Hlavní náplní deseti dnů byly workshopy a národní večery, vyvrcholením pak tři koncerty v polských městech Gorzanow, Duszniki-Zdrój a Bystrzyca Kłodzka. Workshopy naplňovaly myšlenku projektu – seznámit děti ze tří zemí s lidovou hudbou jiných národů. Společně jsme nacvičili pět lidových písní, které byly předvedeny na koncertech. Ve volném čase jsme se vydali poznávat přírodní a kulturní památky Polska. Zábavnou a milou zkušeností byly večery jednotlivých zemí, které si připravily samy děti. V rámci českého večera jsme tak vysvětlovali a učili Poláky a Estonce, co je to svíčková, jak se vyslovuje „Ř“, kdo byl Bedřich Smetana, jak se tančí polka nebo vyslovit „tři sta třicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes tři sta třicet tři stříbrných střech“.

     Vzhledem k omezenému počtu účastníků celého projektu mohlo jet z Carminy pouze třináct zpěváků. Na závěrečný koncert však přijela do Bystrzyce Kłodzkej celá Carmina a alespoň kousíčkem mohly všechny děti nasát krásnou atmosféru česko-polsko-estonského přátelství. Kromě hudebního přínosu bylo pro všechny perfektní zkušeností deset dní intenzivní anglické konverzace.

     Doufáme, že těchto deset polských dní bylo malou vlaštovkou a velkou nadějí, že se snad brzy podíváme za hranice s celým sborem.

foto2

 

foto4

 

PL Finansowane przez Unię Europejską POS

 

Zájezd Polsko 14. - 23. 10. 2021

Hlavní koncertní sbor Rychnovského dětského sboru Carmina se ve dnech 14. - 23. 10. účastní projektu ERASMUS+ v polské Bystrzyci Klodzkej. Do projektu s názvem "On the folk tone" jsou zapojeny kromě Carminy pěvecký sbor Con Grazia z Polska a folklórní soubor ze Saauku z Estonska. V rámci projektu proběhne několik workshopů. Vyvrcholením projektu jsou tři společné koncerty.

plakát

 

PL Finansowane przez Unię Europejską POS

 

TÁBOR 2022

TERMÍN: 7. - 14. SRPNA 2022

MÍSTO: RÁJ LETOHRAD

 

SEZNAM DOPORUČENÝCH VĚCÍ A POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI

 

Sledujte naše webové stránky a FB stránku carminarychnov, brzy zveřejníme info k celotáborové hře ;-).

 

 

 

 

Vánoce - harmonogramy

 

CARMINA

PTÁČATA

KOŤATA

 

Bude nás pět 2019

FESTIVALOVÉ KONCERTY BUDE NÁS PĚT 2019

bude ns pt 2019 plakt 

59767978 1162686950576713 3551966622698700800 n

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina