i1

Carmina

Carmina je koncertním oddělením Rychnovského dětského sboru, odzpívala stovky koncertů na domácích pódiích a projela Evropu od Polárního kruhu (zpívali jsme Santovi) až po Barcelonu, v roce 2007 navštívila i USA (Boston, Connecticut, New York). Carmina si dobře vedla i na mezinárodních festivalech i soutěžích. Uveďme alespoň 2.místo na mezinárodní soutěži v Lecco - Itálie - 1997, dvě zlaté medaile na mezinárodní soutěži ve Finském TAMPERE -1999 a stříbro ve španělské Tolose 2000. Z mezinárodní soutěže 2011 v Makedonském OHRIDU si Carmina přivezla 1.místo v kategorii dětských sborů a účast na Grand Prix, kde se předvedlo 7 nejlepších sborů celé soutěže. K tomu si přiváží Zvláštní cenu poroty za nejlepší provedení makedonské skladby (Makedonská humoreska), což je vlastně ocenění několikaletého projektu Balkánská svatba.

Carmina nahrála tři CD - Carmina 1998, Afrika 2002, Vánoční hudba východních Čech 2003. Carmina si vytvořila osobitý způsob práce, který spočívá v tom, že se kromě běžného sborového repertoáru ponoří do určitého stylu, proudu nebo žánru a snaží se dopracovat k samotným kořenům dané hudby (etnická, populární, lidová, nově objevené rukopisy ...). Populárním projektem byla např. Afrika (ke kořenům hudby černého kontinentu), Masopust. Právě prováděným programem je Balkánská svatba.

Carmina spolupracuje s českými i zahraničními interprety, orchestry a skladateli. Má své stálé partnery ve francouzských městech Nantes, Brive, Collioure a Mornant se kterými každoročně uskutečňuje společné projekty. Velmi zajímavá je také naše spolupráce se ZOO Dvůr Králové n.L.

Sbormistr: Mgr. Lucie Martinů

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina