i1

Carmina alta

Carmina alta je sbor absolventů Rychnovského dětského sboru, které sborové zpívání natolik ovlivnilo, že v něm i nadále pokračují. Je to komorní uskupení, které vzniklo v září roku 2009. CA má na svém kontě spolupráci s významnými tělesy a osobnostmi české hudby (Filharmonie Hradec Králové - 2012, 2014, Mladý týnišťský bigband - 2011, 2012, 2014, hudební skupina Oboroh - 2012, 2014, Puzzle Jazz, ZAKOPLAHO band, operní pěvkyně Ema Hubáčková, klavírista Vladimír Župan ad.). CA koncertovala kromě Rychnova nad Kněžnou i v Hradci Králové, Praze, Litomyšli, Týništi nad Orlicí ad. V říjnu 2012 a 2014 uskutečnila samostatné koncerty v Rychnově nad Kněžnou. Pravidelně účinkuje na koncertech RDS, při Hubertské mši na Neratově, každoročně zpívá Českou mši vánoční J. J. Ryby s orchestrem z Týniště nad Orlicí. V roce 2016 a 2017 provedla s Rychnovským chrámovým sborem Missu Solemnis (zvanou Korunovační) V. J. Tomáška v chrámu sv. Víta v Praze, Rychnově nad Kněžnou a Náchodě. Účinkovala také při mši svaté (celebrované kardinálem Dominikem Dukou) při příležitosti posvěcení kříže na Bělé.

 

V současné době ve sboru zpívají: Markéta Drhlíková, Olga Dvořáková, Soňa Förstlová, Kateřina Hartmanová, Kristýna Holoubková, Hana Hovorková, Jana Ježková, Lucie Martinů, Marie Purmová, Zuzana Sahulová, Lenka Smutková, Šárka Svobodová, Kateřina Synková a mužské hlasy obstarávají Karel Štrégl, Jindřich Böhm a Jan Hulec.

 

Pokud jste chodili do RDS a po sborovém životě se vám stýská, ozvěte se nám, rádi vás uvidíme a co více - rádi vás uslyšíme v Carmině altě.

CA

 

 

 

 

 

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina