i1

Koťata

My, Koťata, máme spoustu přívlastků – červená, puntíkatá, rozverná, neposedná, roztomilá, neposlušná, hravá,...něco na tom bude. Na koncertě nás bezpečně poznáte podle červených šatů a košil, které jsou doplněné puntíkatou mašlí. 

Jsme žáci 1. a 2. tříd základní školy, najde se u nás i pár „školkáčků“. Scházíme se dvakrát týdně ve zkušebně Rychnovského dětského sboru – v pondělí a ve středu od 13,30 – 14,30 hodin. Naší sbormistryní je paní Kamila Hájková. 

Víte, na co se nejvíc během roku těšíme? Na koncerty, to nás opravdu baví. Zpíváme nejenom pro rodiče, prarodiče, ale i pro seniory, na trzích a výstavách, někdy zkusíme i nějakou soutěž. A pak jsou to také soustředění, která máme dvě – na podzim a na jaře. Tam nejen pracujeme, ale užijeme si i spoustu legrace při hrách.

Chcete vědět, jak vypadají naše zkoušky? Na začátku je vždy rozmluvení, rozdýchání a rozezpívání. Nejvíce se zapotíme při jazykolamech. Zpíváme písničky lidové i umělé, taneční, písničky z pohádek. Tancujeme, hrajeme divadlo, hudební hry, dirigujeme, někdy i kreslíme. Všechno je to moc fajn a jestli to chcete vidět, přijďte se na nás někdy podívat.

 Sbormistr: Mgr. Kamila Hájková

 

 

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina