i1

Ptáčata

My, Ptáčata, jsme přípravným oddělením, ze kterého zpěváčci postupují přímo do koncertního oddělení - Carminy. Chodí sem děti od 3. do 6. třídy, zkoušíme 2x týdně jednu hodinu. Náš repertoár je velmi různorodý, zaměřený především na pravidelné tematické koncerty (Vánoce, Jarní koncert maličkých, Poslední koncert sezóny), autorské koncerty (P. Jurkovič, J. Vičar,…). Většinu písniček zpíváme v českém jazyce, ale občas "odběhneme" i do jiných zemí (zpívali jsme estonsky, finsky, anglicky, francouzsky,...). 

Během roku máme dvě víkendová soustředění (podzim, jaro), na kterých se snažíme udělat spoustu práce, ale nezapomínáme také na zábavu, dobrodružství a vše ostatní, co k veselému sborovému životu patří. Každoročně jezdíme na týdenní letní soustředění, kde se spojíme s Ptáčaty B ve skvělou partu dobrých kamarádů a nacvičíme spoustu hezkých písniček. 

Rádi také pořádáme výměny s přípravkami z ostatních sboru z celé ČR. Na víkend jedeme my k jinému sboru, kde si zazpíváme většinou na 1-2 koncertech, bydlíme v rodinách našich kamarádů sboristů a poznáváme krásy jednotlivých krajů a měst ČR. Na jiný víkend potom přijede sbor k nám do Rychnova n. Kn. a to samé proběhne u nás. Získáváme tak spoustu nových kamarádů a zážitků. Občas si vyzkoušíme i nějakou tu soutěž či přehlídku a jsme moc rádi za každou pochvalu i kritiku, alespoň víme, co zlepšovat. Největší radost máme z povedeného koncertu, na kterém nás posluchači odmění dlouhým potleskem.

 

Sbormistr: Mgr. Kateřina Synková

 

 

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina