i1

Ptáčata B

 My, Ptáčata B, jsme přípravným oddělením dětí 3. - 5. třídy základních škol. Je nás kolem dvaceti, ale zpíváme o stošest a snažíme se být co nejlepší, abychom postoupilia co nejdříve do Ptáčat A. Zkoušíme dvakrát týdně v naší sborové zkušebně, v úterý a ve čtvrtek od 14:45 do 15:45 hodin. Naší sbormistryní je paní Kateřina Synková. 

Co zpíváme? Všechno, z čeho máme radost. Lidové i umělé písničky, pomalé i rychlé, lehčí i obtížné, ale hlavně krásné. Během zkoušek hrajeme hudební hry, tancujeme, zkoušíme hrát na hudební nástroje a občas zabrousíme i do velkých vod herectví. 

Během roku vystupujeme na tradičních koncertech Rychnovského dětského sboru - vánoční, jarní, poslední koncert sezóny a festiválek Bude nás pět. Taky se moc rádi účastníme dvou soustředění, kdy spíme ve spacáku přes víkend ve sboru, naučíme se hromadu nových písniček a užijeme si spoustu legrace! A v srpnu nás vždy čeká spolu s Ptáčaty A týdenní letní soustředění.

      Největší radost nám dělá potlesk na koncertech a to, že můžeme zpívat všichni společně a užívat si všech krás paní hudby.

     Sbormistr: Mgr. Kateřina Synková

 

 

 

 
i2

 

DĚKUJEME NAŠIM SPONZORŮM ZA PODPORU!

          2016 03

carmina